"İslam'da Kardeşlik Hukuku" konferansı

"İslam'da Kardeşlik Hukuku" konferansı
"İslam'da Kardeşlik Hukuku" konferansı
KONYA (AA) - Derbent'te "İslam'da Kardeşlik Hukuku" konulu konferans düzenlendi.Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr....

KONYA (AA) - Derbent'te "İslam'da Kardeşlik Hukuku" konulu konferans düzenlendi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, Derbent Belediyesince Belediye Kültür Etkinlikleri Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, kardeşliğin kulluğun gereği olduğunu vurguladı. 

Kardeşliği pekiştiren en önemli konulardan birinin selam vermek ve ikram etmek olduğunu anlatan Altıntaş, özellikle selam konusunun içerisinin doldurulması gerektiğini aktardı.

Altıntaş, selamın; emin, kurtuluş, barış gibi anlamları olduğunu belirterek, "Huzur ve mutluluğu ifade eder ve dinden kalbe, kalpten organlara yansıması gerekir. Zira, selam kavganın değil, barışın dilidir. Selam, 'nasılsın'dan öte, 'bir sıkıntın, bir ihtiyacın var mı, sana  nasıl maddi manevi destek olabilirim'in adıdır" diye konuştu.

Programın sonunda Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Prof. Dr. Altıntaş'a günün anısına kitap takdim etti.

Konferansa, Derbent Kaymakamı Arif Oltulu, İlçe Müftüsü İsa Topuz, Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Ersöz, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.