Isparta'daki trafik kazası

Isparta'daki trafik kazası
Isparta'daki trafik kazası
- Kazada gelini ve torununu kaybeden, kazada yaralanan eşi Elif Caran da Isparta'da tedavi altına bulunan Osman Caran: "Önümüz kış. Odun, kömür alınacak, elde para, pul yok. Garibanlık çok zor" - Öte yandan, şarampole devrilen midibüsün kirlenen arka camına yazılan "Metin kaç polis" ifadesi, facianın nedenini adeta özetler gibi

KONYA (AA) - BAYRAM UYGUN / ABDULLAH DOĞAN - Isparta'nın Yalvaç ilçesinde midibüsün devrilmesi sonucu gelini ve torununu kaybeden, kazada yaralanan eşi Elif Caran da Isparta'da tedavi gören Osman Caran'ı, hala çektikleri maddi sıkıntılar düşündürüyor.

Konya'nın Akşehir ilçesinde yaşayan Osman Caran (67), AA muhabirine açıklamada, Isparta'daki kazada, gelini Reyhan ile torunu Havva Caran'ı kaybettiğini söyledi. 

Kaza sonrası yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Caran, gelini ve torununu kaybettiği kazada eşi Elif Caran ile diğer torunu Rabia Caran'ın da yaralandığını söyledi.

Caran, ailesinden 4 kişinin tarım işçisi olarak çalıştığını belirterek, "Ben sağlam olsam ben de giderdim. Eşim, gelinim ve torunlarım ailemizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bahçelere elma toplamaya gidiyordu" dedi.

Gelir durumları kötü olduğu için tarım işçisi olarak bahçelere çalışmaya gittiklerini anlatan Caran, şunları kaydetti:

"Önümüz kış. Odun, kömür alınacak, elde para , pul yok. Garibanlık çok zor. Eşim Isparta'da tedavi görüyor. Torunum Havva'yı ve gelinim Reyhan'ı kaybettim. Diğer torunum Konya'da tedavi altında. Biz çalışmaya mecburuz. Gelinim daha önce de kaza atlatmıştı ama yine de minibüslerle uzak bahçelere gidiyordu. Buna mecburduk, çünkü evimizin ihtiyaçlarını bunlar karşılıyordu."

- "Metin kaç polis"

Öte yandan, şarampole devrilen midibüsün kirlenen arka camına, aracın hareketinden önce yazıldığı anlaşılan "Metin kaç polis" yazısı fark edildi. Bu detay, şoförün, fazla yolcu nedeniyle ceza yememek ve  jandarma ekiplerini atlatmak için belli yere kadar ikinci bir araçtan yararlandığı iddiası hatırlandığında, facianın nedenini adeta özetler gibi.

Önceki gün Akşehir-Yalvaç yolunda Metin Arslanalp'in kullandığı, içinde 24 yolcu bulunduğu belirtilen 42 D 0881 plakalı midibüsün şarampole devrilmesi sonucu, 17 kişi ölmüş, 29 kişi yaralanmıştı. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri Akşehir'de toprağa verilmişti.


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  KONYA

  ,

  Rabia

  ,

  Ceza

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  jandarma

  ,

  kış

  ,

  Uzak