Isparta'daki trafik kazası

- Akşehir Kaymakamlığınca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ile yaralılara ilk planda 205 bin lira yardım yapılacağı bildirildi - Kazada mağdur olan vatandaşlara yardım yapmak isteyen kişi ve kuruluşlara imkan sağlamak amacıyla da yardım kampanyası başlatıldı

KONYA (AA) - Isparta'nın Yalvaç ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri ile yaralılara, Akşehir Kaymakamlığınca alınan karar gereği 205 bin lira yardım yapılacağı belirtildi.

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Isparta'daki trafik kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri ile yaralı kurtulanların mağduriyetinin önlenmesi için gerekli her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bu kapsamda ailelere yardım yapılması kararı verildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Akşehir Kaymakamlığımız yaptığı inceleme sonucu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ilk planda ailelere 205 bin lira yardım yapma kararı almıştır. Ayrıca ilimiz genelinde mağdur vatandaşlarımıza yardım yapmak isteyen kişi ve kuruluşlara imkan sağlamak amacıyla bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Diğer taraftan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aileler hakkında inceleme yapmaya devam ediyor. İnceleme sonucuna göre, ailelere psikolojik ve sosyal destek sağlanacaktır. Yardım kampanyasına ilişkin bilgiler; Hesap No: 54556945-5002 Ziraat Bankası Akşehir Şubesi."


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  KONYA

  ,

  Aile

  ,

  Ziraat

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  İnceleme