İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
KONYA (AA) - Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, İstanbul Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısını kınadı.Türker, makamında gazetecilere...

KONYA (AA) - Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, İstanbul Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısını kınadı.

Türker, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan rehin alma olayının ardından savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiğini hatırlatarak, yargı camiası olarak söz konusu olayı kınadıklarını belirtti.

Hiçbir cumhuriyet savcısı ya da hakimin şehit olmaktan korkmayacağını vurgulayan Türker, şunları söyledi:

" Bugün daha büyük bir azimle görevimizin başındayız. Muhakkak ki, değerli şehit meslek büyüğümüzün bıraktığı yerden biz aynı amaca hizmet ederek görevimizi ifa etmeye devam edeceğiz. Çok üzgünüz, ama bir o kadar da azimliyiz, farklı bir boyutuyla olayın bu tartışmanın söz konusu güvenlik zafiyetinin avukat meslektaşlarımız üzerinden yürütülmesini de anlamsız buluyoruz. Zira aynı sıralardan mezun olduğumuz avukat arkadaşlarımızla aynı amaca hizmet ediyoruz. Ben söz konusu durumu, meslektaşlarımıza yapılmış büyük bir haksızlık olarak da görüyorum. Söz konusu güvenlik zafiyetinin, bu konu üzerinden yürütülen tartışmanın menfur olayın önüne geçmesi çok yakışıksız. Öncelikle bunu vurgulamak istiyorum. Dünkü tartışmadan çok rahatsız oldum çünkü. Ama dediğimiz gibi, görevimizin başındayız."

Olayların kendilerine ancak azim vereceğine dikkati çeken Türker, "Bugün dünden daha sağlam bir şekilde ben, cumhuriyet savcılarımız, hakimlerimiz görevlerinin başındadır. İşimize devam edeceğiz. Üzerimizdeki vicdani sorumluluğun farkındayız. Allah mahcup etmesin. Herkese nasip olmayacak bir mertebeye kavuştu savcımız. Bugün Eyüp Sultan mezarlığında defnedilecek, herkese nasip olmaz. Demek ki, hakkı ve yeri orasıymış. Ben tekrar yargı camiamıza, ailesine sabırlar diliyorum" diye konuştu.