İtfaiye Basın Ödülleri sahiplerini buldu

İtfaiye Basın Ödülleri sahiplerini buldu
İtfaiye Basın Ödülleri sahiplerini buldu
KONYA (AA) - ''İtfaiye Haftası'' etkinlikleri kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İtfaiye Dairesi Başkanlığının ortaklığında düzenlenen...

KONYA (AA) - ''İtfaiye Haftası'' etkinlikleri kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İtfaiye Dairesi Başkanlığının ortaklığında düzenlenen itfaiye basın ödülleri sahiplerini buldu. 

Bir otelde düzenlenen programa, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekilleri Hacı Ahmet Özdemir ve Leyla Şahin Usta, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve çok sayıda itfaiye personeli katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, burada yaptığı konuşmada, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında itfaiye teşkilatının çok önemli rolü olduğunu ifade eden Akyürek, "Yeni Büyükşehir Yasası'na en hızlı uyum gösteren birimlerimizden birisi de itfaiye teşkilatımızdır. Halkımıza da kendi tedibirimizi kendimiz almamız gerektiğini söylemek istiyorum. Bu özel bir sorumluluktur. Bu konuda halkımızın itfaiye teşkilatımızla iç içe olmalarını diliyorum'' dedi.

 Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ise "Bir gün önce İstanbul itfaiye teşkilatıyla birlikteydik.  Bugün de Konya itfaiye teşkilatıyla birlikteyiz. Hep mutlu olduk ve gurur duyduk. Bugün sizlerle 301. yaşımızı kutluyoruz. Bu demek oluyor ki bu milletin köklerinin nerden geldiğinin göstergesi sizlersiniz. Biz hiçbir personelimizin burnunun kanamasını istemeyiz, bu konuda da gerekli tedbirlerimizi almalyız. Hepinize çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Programın sonunda fotoğraf, video ve resim yarışmasında dereceye giren eserlere ödülleri verildi. Anadolu Ajansı kameramanı Anıl Kuru ise görüntü dalında 3'üncülük ödülüne layık görüldü.