Jandarma, gaziler ve şehit yakınlarını buluşturdu

Jandarma, gaziler ve şehit yakınlarını buluşturdu
Jandarma, gaziler ve şehit yakınlarını buluşturdu
KONYA (AA) - Konya İl Jandarma Komutanlığı tarafından kent merkezi, Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinde yaşayan şehit yakınları ile gaziler onuruna...

KONYA (AA) - Konya İl Jandarma Komutanlığı tarafından kent merkezi, Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinde yaşayan şehit yakınları ile gaziler onuruna yemek verildi.

Beyşehir Anamas Konukevi'ndeki programda  konuşan Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, insanların çalışarak pek çok rütbe ve ünvan alabileceine işaret ederek, ancak şehitlik ve gazilik rütbesinin hayat karşılığında elde edildiğini söyledi.

Beyşehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Gümüşkan ise Konya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun'a bu anlamlı organizeyi tertip ettiği için teşekkür etti.

Gümüşkan, "Bizleri bir öksüz, bir yetim çocuğun korunup kollanması gibi koruyorlar. Bir narin güzide çiçeğin sevilmesi gibi seviyorlar.  Allah sizlerden razı olsun. Bizlerin kaynaşması için bu yemekler çok önemli. Buluşmalarımıza ve birleşmelerimize vesile olduğunuz için arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından yemeğe katılan protokol tarafından şehit yakınları ve gazilere Konya İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan şükran tabağı, katılımcılara ise plaket takdim edildi. Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun da, katılımcılara Beyşehir'in güzelliklerini ve tarihi zenginliklerini  yansıtan fotoğrafların yer aldığı bir duvar saati hediye etti.

Yemeğe Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, ilçe protokolü, akademisyenler, daire amirleri, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, jandarma teşkilatı mensupları katıldı.