KADEM, "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" semineri düzenleyecek

KADEM, "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" semineri düzenleyecek
KADEM, "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" semineri düzenleyecek
KONYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Konya Temsilciliğince, "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" seminerlerinin ilki gerçekleştirilecek.KADEM...

KONYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Konya Temsilciliğince, "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" seminerlerinin ilki gerçekleştirilecek.

KADEM Konya Temsilcisi Kübra Solak, yaptığı açıklamada, derneğin Türkiye 'deki mevcut siyasal, sosyal ve ekonomik düzenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadınların birikimlerini ve yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemini sağlamak için çalışmalar yaptığını söyledi.

Aynı zamanda dernek olarak kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Solak, bu anlamda çeşitli bilgilendirici çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Solak, 22 Mayıs Cuma günü "Kadın Yasal Hakları Eğitimi" konulu seminer gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Yereldeki kadınlarımızı yasal hakları konusunda bilgilendirmek üzere böyle bir çalışma yaptık. 22 Mayıs Cuma günü 14.00-16.00 saatlerinde Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda ilkini gerçekleştireceğimiz seminerlerimizin devamı gelecek. Bu ve buna benzer düzenleyeceğimiz seminerlerle kadınlarımızın hukuki hakları konusunda farkındalık ve bilinç oluşturmayı hedefliyoruz."