Karapınar'da jandarmadan bilgilendirme toplantısı

KONYA (AA) - Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Jandarma binasında düzenlenen...

KONYA (AA) - Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Jandarma binasında düzenlenen toplantıda kadına karşı işlenen şiddet olayları,  çocuk  istismarlığı ve hayvan hırsızlıkları gibi konularda bilgiler verildi.

Karapınar ilçe Jandarma Komutanı Orhan Özcan, kadına yönelik şiddetin önlenmesinin, bir kolluk kuvveti olan jandarmanın asli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Bunun için bu tip toplantıları düzenlemeye devam edeceklerini belirten Özcan, "Kadının korunması için Anayasal olarak bazı güvenceler verilmiştir. 6284 sayılı 'Ailenin Korunmasına Dair  Kanun' kadına yönelik şiddetle mücadelede en etkili araçlardan biri olmaktadır" dedi.

Sokakta yaşayan veya çalıştırılan, atık madde toplayan, ailesi tarafından dilendirilen çocukların önemli bir sosyal sorun olduğunu ifade eden Özcan, çocukların sokakta çalıştırılmalarının bedensel, zihinsel, ruhsal ve toplumsal gelişimlerini olumsuz yönde etkilediğine işaret etti.

 


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  şiddet

  ,

  Çocuk

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  sosyal

  ,

  Karşı