Karapınar'da liseler arası münaza yarışması

Karapınar'da liseler arası münaza yarışması
Karapınar'da liseler arası münaza yarışması
KONYA (AA) - Karapınar'da Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Karapınar İlçe Milli...

KONYA (AA) - Karapınar'da Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen "Haydi Konuş Bakalım" münazara yarışmasının finali gerçekleştirildi.

Karapınar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi sosyal faaliyetler salonunda yapılan münazara yarışmasına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Finalde yarışan Meke Anadolu Lisesi başarı için "Zeka önemli" konusunu savunurken, İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi ise başarıda "Çalışmak" konusunu savundu.

Yarışmada birinci olan İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi öğrencileri 96 puanla birinci olurken, Meke Anadolu Lisesi öğrencileri 95 puanla ikinci oldu. İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi Konya'da yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazandı. Yarışmaya katılan öğrencilere hediyeler verildi.