Karapınar'da öğrencilerden Suriyelilere giyisi yardımı

Karapınar'da öğrencilerden Suriyelilere giyisi yardımı
Karapınar'da öğrencilerden Suriyelilere giyisi yardımı
KONYA (AA) - Karapınar Meke Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından, ilçede yaşayan Suriyelilere giyisi yardımında bulunuldu.Her yaşa...

KONYA (AA) - Karapınar Meke Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından, ilçede yaşayan Suriyelilere giyisi yardımında bulunuldu.

Her yaşa uygun giyim eşyalarından oluşan 6 koli yardım malzemesi, ilçedeki Suriyelilere, öğrenciler ve Okul Müdürü Celalettin Aktürk tarafından teslim edildi.

Okul Müdürü Celalettin Aktürk, iç savaş sebebiyle Karapınar'a gelen Suriyelilere yardım için okul öğrenciler tarafından giysi toplanıldığını söyledi.

Acıların ortak olduğunu belirten Müdür Aktürk, "İnsanların başka vatanda yaşamaları çok zor. Çoluk çocuk , ihtiyar hiç bilmedikleri yerlerde yaşam mücadelesi veriyorlar. Bizlerde insanlık adına sessiz kalmayalım istedik.  Elbiseleri Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmaktan mutlu olduk. Öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Suriyeli aileler de Türk insanın yardımından mutlu olduklarını ve kardeşlik duyguları ile uzatılan yardım elinin sevindirici olduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  iç savaş

  ,

  Çocuk

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  sosyal