Karapınar'da öğretmenler korosu konser verdi

Karapınar'da öğretmenler korosu konser verdi
Karapınar'da öğretmenler korosu konser verdi
KONYA (AA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda öğretmenler bir araya...

KONYA (AA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda öğretmenler bir araya geldi.

Bir düğün salonunda düzenlenen programa Kaymakam Ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Albay Oğuz Osman Cantürk, Belediye başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile diğer davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, programa katılan öğretmenlere teşekkür etti.

24 Kasım'ın 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlandığını belirten Müdür Sağdıç, bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren gün olduğunu söyledi.

Öğretmenlik mesleğinin insanlık tarihinin en önemli ve ölüşüz mesleği olduğunu belirten Müdür Sağdıç, şunları kaydetti:

 "Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasın sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumu arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir."

Daha sonra emekli olan öğretmenlere plaket verildi. Çeşitli alanlarda başarılı olan öğretmenlere "Başarı belgeleri" verildi. Aday öğretmenler yemin ederek görevlerine başladı.

Yemek ikramın ardından tamamı öğretmelerden oluşan "öğretmenler korosu" meslektaşlarına konser verdi.