Karapınar'da ticari taksicilerin sorunları tartışıldı

Karapınar'da ticari taksicilerin sorunları tartışıldı
Karapınar'da ticari taksicilerin sorunları tartışıldı
KONYA (AA) - Karapınar'da  ticari taksi sahipleri ile şoförlerinin sorunları tartışıldı.Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Şoförler ve...

KONYA (AA) - Karapınar'da  ticari taksi sahipleri ile şoförlerinin sorunları tartışıldı.

Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası işbirliği ile huzur toplantısı yapıldı. Toplantıda ilçede faaliyet gösteren ticari taksi sahipleri ile şoförlerinin sorunları tartışıldı. 

İlçe Emniyet Müdürü Harun Yaldız, toplantıda,  güvenlik hizmetlerinde sivil toplumun katılımını sağlamayı, polis ve halk arasında güvene dayalı kalıcı ilişkiler kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Taksici esnafının topluma güven vermesi gerektiğini dile getiren Yaldız, taksici esnafının Büyükşehir Belediyesince hazırlanarak yürürlüğe giren ticari taksi yönetmeliğinde belirtilen kurallara uymaları gerektiğini ifade etti.

Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Bozu ise 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerinin planlanması, her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayıları, bunların güzergahlarının belirlenmesi, taksi ve servis araçlarına ruhsat verilmesi işlemlerinin yeniden belirlendiğini belirtti.