Karapınar'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı

Karapınar'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı
Karapınar'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı
KONYA (AA) - Karapınar ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.Ereğli Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği'nde görevli Asım...

KONYA (AA) - Karapınar ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Ereğli Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği'nde görevli Asım Niyazoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede etkili olan aşırı soğuk havanın, yaban hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.

  Kış mevsiminde her canlının beslenme açısından zorluk yaşadığını belirten Niyazioğlu, "Bu soğuklarda yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlara evlerimizdeki yemek atıklarını verebiliriz. Cılız ve yiyecek bulma yeteneği olmayan hayvanlar için bu tür faaliyetler çok önemli" dedi.

Soğuk havada yeterli besinleri bulamayan kuşların, güçsüz düşerek, hastalandığını ifade eden Niyazioğlu, şöyle devam etti:

"Kanatlı yaban hayvanlarının verdiği hayat mücadelesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek amacıyla Karapınar'da yol kenarlarına ve keklik saldığımız Karacadağ mevkisine yem bırakıldı. Buğday stokları yeterli. Karapınar, Emirgazi, Halkapınar ve Ereğli ilçelerinde bu faaliyetler kış mevsimi boyunca devam edecek."