Karapınar'daki "TSK Hatıra Ormanı" devredildi

Karapınar'daki "TSK Hatıra Ormanı" devredildi
Karapınar'daki "TSK Hatıra Ormanı" devredildi
KONYA (AA) - Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2003'te Karapınar'da kurulan "TSK Hatıra ormanı" düzenlenen protokol ile Orman Genel Müdürlüğüne...

KONYA (AA) - Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2003'te Karapınar'da kurulan " TSK Hatıra ormanı" düzenlenen protokol ile Orman Genel Müdürlüğüne devredildi.

Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen protokol törenine Konya İl jandarma Komutanı Albay Ümit Fidan, Konya İl Jandarma Komutanlığı Lojistik Şube Müdürü Üsteğmen Erkan Ergün, Ereğli Orman İşletme Şefi Burak Altınay, Karapınar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Orhan Özcan katıldı.

Heyet hep birlikte "MEKE Gölü Ağaçlandırma Projesi" çerçevesinde 3 bin 840 dekar araziye ekilen 285 bin fidanın bulunduğu araziyi gezdi.

 Ereğli Orman İşletme Şefi  Burak Altınay, "Askerlerimiz tarafından oluşturulmuş olan olan bu güzel ormanı, Orman Genel Müdürlüğü adına teslim almış bulunuyoruz. Aynı hırs ve heyecanla bu çalışmayı sürdüreceğiz. Milletimize hayırlı olsun" dedi.

İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ümit Fidan,"Burada farkındalık oluşturmak ve erozyonla mücadele anlamında oluşturduğumuz TSK Hatıra Ormanı'nı devretmiş bulunuyoruz. Bu işi profesyonel ellere bıraktık. İnanıyorum ki bu hatıra ormanı geleceğimizde hep var olacaktır.  Karapınar'ımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Bundan sonrada yanınızda olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  KONYA

  ,

  Protokol

  ,

  ilçe

  ,

  orman

  ,

  jandarma

  ,

  Lojistik