Karatay'da 145 çınar ağacı toprakla buluştu

Karatay'da 145 çınar ağacı toprakla buluştu
Karatay'da 145 çınar ağacı toprakla buluştu
KONYA (AA) - Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yapımı devam eden Saraçoğlu Hobi Bahçesinin bulunduğu cadde üzerinde 145 çınar ağacını...

KONYA (AA) - Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yapımı devam eden Saraçoğlu Hobi Bahçesinin bulunduğu cadde üzerinde 145 çınar ağacını toprakla buluşturduklarını belirtti.

Hançerli, yaptığı açıklamada, Saraçoğlu Mahallesi'nde oluşturulan 140 bin metrekarelik yeni hobi bahçelerinde bir yandan çalışmalar devam ederken bir yanda da çevre düzenlemeleri yapılmaya başlandığını ifade etti.

Amaçlarının daha yeşil bir Karatay ve Konya olduğunu belirten Hançerli, alt yapı çalışmaları kadar çevre ile ilgili çalışmaları da önemsediklerini dile getirdi.

Hançerli, Karatay'ı görünümüyle ve havasıyla yaşanabilir bir ilçe haline getirmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir ilçe olarak bırakmak amacında olduklarını vurgulayarak, "Yeşile yapılan yatırım , sağlıklı bir çevrede yetişecek nesillerin teminatıdır. Ağaç dikim zamanları gözetilerek, ağaçlandırma çalışmaları devam edecek. Dikilen ağaçlara Karataylılar tarafından sahip çıkılmasını istiyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  Hobi

  ,

  ilçe

  ,

  Cadde