Kaymakamlar 3D'li siber sınıfıta tanıtım dersi aldı

Kaymakamlar 3D'li siber sınıfıta tanıtım dersi aldı
Kaymakamlar 3D'li siber sınıfıta tanıtım dersi aldı
KONYA (AA) - Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, misafir ettiği kaymakamlara Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) siber sınıf tanıtımı yaptı.Konya'nın...

KONYA (AA) - Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, misafir ettiği kaymakamlara Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) siber sınıf tanıtımı yaptı.

Konya'nın Yunak, Taşkent, Güneysınır, Yalıhüyük, Ahırlı, Altınekin, kaymakamlarını konuk eden Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, ilk olarak Misafirlerine İvriz su kaynağı ve Hititler'den günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış dünyanın ilk tarım anıtı özelliğinde ki İvriz kaya kabartmasını gezdirdi.

Daha sonra Halkapınar Yatılı Bölge Ortaokulu Siber sınıfa geçen ilçe kaymakamları burada siber sınıf tanıtımı ve 3D'li gözlüklerle örnek ders işleme sunumu izlediler.

Siber sınıfın tanıtımını yapan YBO Müdürü Ömer Faruk Gümüş, 3D sistemli siber sınıfların öğrenmeyi kolaylaştırması ve kalıcı hale getirmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Ülkemizde özel okulların bu sistemi yeni yeni bünyelerine kazandırmakta olduğunu, devlet okulları arasında da çokta yaygın olmayan, geleceğin sınıfı olarak adlandırılan siber sınıfta, mevcut kitap ve klasik öğrenme yöntemlerinin desteklenmesi amaçladıklarını da söyledi.

YBO Müdürü Gümüş, siber sınıfın okullarına kazandırılmasın konusunda önder olan Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kacabey'e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Ünal'a, Özel Osmaniye Atabey Koleji Kurucu Müdürü İlyas Olcay ve Ereğli Özel TED kolejine maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkür etti.

Diğer ilçe kaymakamlarının tebriklerini kabul eden Halkapınar Kaymakamı Kocabey, Teknolojik gelişmeler çerçevesinde eğitim öğretimin önemini vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  kitap

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  klasik

  ,

  eğitim

  ,

  ders

  ,

  gümüş

  ,

  osmaniye