Kazakistan heyetinden NEÜ'ye ziyaret

Kazakistan heyetinden NEÜ'ye ziyaret
Kazakistan heyetinden NEÜ'ye ziyaret
KONYA (AA) - Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesinden heyet, Necmettin Erbakan Üniversitesini (NEÜ) ziyaret etti.Ziyaret...

KONYA (AA) - Kazakistan Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesinden heyet, Necmettin Erbakan Üniversitesini (NEÜ) ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Nur-Mubarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Shamshadin Kerim ile NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker arasında Mevlana Değişim Programı Protokolü ile İkili İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Yapılan anlaşma ile iki üniversite arasında kitap , eğitim -öğretim materyalleri ile akademik yayın değişimi, sempozyumlar, konferanslar, seminerler, ortak proje ve organizasyonlar, özel ziyaretler ve diğer bilimsel faaliyetleri gibi konularda anlaşma sağlandı.

Anlaşma, iki üniversitenin fakülte, bölüm ve araştırma enstitüleri ile öğretim elemanları yanı sıra, doktora ve yüksek lisans öğrencileri değişimini kapsamakla birlikte akademik işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor.

Protokole, NEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek, Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Prof. Dr. Muhsin Kar, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Çemrek, Ebu Hanife İlmi Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Alau Adilbayev ve Kazakistan Dini İdaresi Eğitim Öğretim İşleri Bölüm Başkanı Baktibay Bensenbayev katıldı.