KBK'dan Doğan Grubunun seçim deklarasyonuna tepki

KBK'dan Doğan Grubunun seçim deklarasyonuna tepki
KBK'dan Doğan Grubunun seçim deklarasyonuna tepki
KONYA (AA) - Konya Basın Konseyi (KBK) Başkanı Mustafa Tatlısu, Doğan Grubu'nun yayınladığı "1 Kasım'dan sonraya bakmak" başlıklı seçim...

KONYA (AA) - Konya Basın Konseyi (KBK) Başkanı Mustafa Tatlısu, Doğan Grubu'nun yayınladığı "1 Kasım'dan sonraya bakmak" başlıklı seçim deklarasyonuna tepki gösterdi.

Tatlısu, yaptığı yazılı açıklamada, Doğan Yayın Grubu'nun deklarasyonunun; "trajedi, çocuk oyuncağı, timsahın gözyaşları, aymazlık, komik, paçavra, yok hükmünde ve terbiye sınırlarını zorlayan dayatmacı açıklamadan öte bir şey olmadığını" belirtti.

Tatlısu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Terör medyasıyla bir olup ülkemizi, bölmek isteyen, kan gölüne çevirmek isteyenlerle kol kola girip, her gün seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın aleyhinde yayın yapan, AK Parti'yi AKP diyerek küçültmeye çalışan, kırılan bir camla aylarca saldırı tiyatrosu oynayan Aydın Doğan ve silah arkadaşları, 1 Kasım'dan sonraya bakmak lazım gibi kolayca işin içinden sıyrılamaz. Gücün karşısında selam durabilirsiniz ama asla Sayın Cumhurbaşkanına ve Başbakana yol haritası çizemezsiniz. Bu ülkeyi kutuplaştıran, bağımsız yargının kararlarını bağımlı yargı olarak millete algı oluşturan sizin dışınızda başka kim vardı? Evet, terör medyası, terör partisinin eş başkanları ve kandil vardı. Şimdi kalkıp hükümete ve seçilmiş Cumhurbaşkanına hitaben 'İktidarın toplumun bütün kesimlerini ikna edecek somut adımlar atmasını, 78 milyonu kucakladığı yolundaki sözlerini gerçekten hayata geçirmesini diliyoruz. Gerilimlerin aşılabilmesi, aynı zamanda muhtelif mecralardan verilen mesajlarda gösterilecek özene de bağlıdır. Keza, ülkede giderek yaygınlık kazanan şiddet dilinin de bir an önce durdurulması gerekiyor' şeklindeki yazdığınız açıklamanızın muhatabı kendi grubunuzdan başkası değildir. Sizin 1 Kasım'a kadar sunduğunuz Türkiye'nin, hayalinizdeki Türkiye olduğunu vatandaş sandıkta gösterdi. Bütün yayınlarınıza rağmen, tiyatrolarınıza rağmen, Ahmet Hakan'a dayak senaryolarınıza rağmen, gerçekleri bilen milletimiz size ve sizin gibilere asla itibar etmeyerek devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu gösterdi. Siz bugün ancak ve ancak, milletin sarsılmaz iradesiyle Cumhurbaşkanı ve Başbakanının milletten aldığı güç ve destek karşısında şapka çıkarabilirsiniz. Saygıyla eğilebilirsiniz. Bükemediğiniz eli öpebilirsiniz. Milletten özür dileyebilirsiniz. Görüyoruz ki; deklarasyonunuzla yeni bir oyunun peşindesiniz. Sahnelemeye çalıştığınız bu oyununuzu ancak grubunuz çalışanlarına izletebilirsiniz. Zira millet 100 yıldır bu kirli oyunları görerek ve çöpe atarak bu noktalara gelmiştir. Yeni bir oyunu sahneye koymanızı kınıyor, milletle, devletle, hükümetle daha fazla alay etmemenizi tavsiye ediyoruz."