Kentsel dönüşümde sözleşme dönemi

Kentsel dönüşümde sözleşme dönemi
Kentsel dönüşümde sözleşme dönemi
KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çaybaşı Mahallesi, Hacı Fettah Mahallesi ve Aksinne Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde...

KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çaybaşı Mahallesi, Hacı Fettah Mahallesi ve Aksinne Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde vatandaşları bilgilendirme sürecinin tamamlandığını ve pazartesi gününden itibaren imzalama aşamasına geçileceğini açıkladı.

Toru, Çaybaşı Mahallesi'nde bulunan ve Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Dr. Ziya Barlas ile Gazanfer Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili vatandaşların bilgilendirildiği ofisi ziyaret etti.

Daha yaşanabilir, çevre ve yaşam kalitesi yüksek bir Meram için kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Toru, şunları kaydetti:

"Çaybaşı Mahallesi, Hacı Fettah Mahallesi ve Aksinne Mahallesiyle ilgili yaklaşık 3 aydır devam eden kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme süreçleri tamamlandı. Pazartesi gününden itibaren sözleşmeleri imzalamaya başlıyoruz. Çaybaşı ve Aksinne Mahallelerinin yanı sıra 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanlar kapsamında afet riski ilan edilen Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Dr. Ziya Barlas Mahallelerindeki dönüşümle ilgili olarak vatandaşlarımızı bilgilendirme süreci de devam ediyor. İnşallah burada da birkaç haftaya kadar sözleşme imzalama sürecine ekiplerimiz başlamış olacak. Küçük Aymanas ve Turgut Reis Mahalleleriyle ilgili çalışmalar da tamamlandı. Bu mahallelerimizdeki dönüşüm ile ilgili olarak ekiplerimiz bilgilendirme süreçlerine başlayacak."