Kışlık ayakkabıda "tabana" dikkat

Kışlık ayakkabıda "tabana" dikkat
Kışlık ayakkabıda "tabana" dikkat
- Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Uzman: "Kışın ayakları daha iyi koruduğu ve karda kaymayı engellediği için termo tabanlı ayakkabılar tercih edilmeli"

KONYA (AA) -  Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman , kışın ayakları daha iyi koruduğu ve karda kaymayı engellediği için termo tabanlı ayakkabıların tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Uzman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pvc ve poli tabanlı ayakkabıların kışın soğukta sertleştiği için kaymayı artırdığını belirtti.

Bu nedenle kışın termo taban ve kauçuk tabanlı ayakkabıların tercih edilmesi gerektiğini dile getiren Uzman, "Termo tabanlı ayakkabılar, kışın karda ve yağmurda kaymayı önlüyor. Ayak sağlığı için de daha uygun. Kışın ayakları daha iyi koruduğu ve karda kaymayı engellediği için termo tabanlı ayakkabılar tercih edilmeli" dedi.

Uzman, kışın ıslanan ayakkabıları direkt ısı kaynağının yanına konulmaması gerektiğini dile getirerek, "En az iki çift ayakkabınız olmalı. İki günde bir ayakkabıyı değiştirmek hem ayak sağlığını korur hem ayakkabının ömrünü uzatır" diye konuştu.