KOMEK UNESCO'da tanıtıldı

KOMEK UNESCO'da tanıtıldı
KOMEK UNESCO'da tanıtıldı
KONYA (AA) -  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Meksika'da düzenlenen UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası...

KONYA (AA) -  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Meksika'da düzenlenen UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı'nda tanıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, Meksika'da düzenlenen UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı'nda istihdam ve sosyal -kültürel gelişim konusunda tüm dünyaya örnek olarak sunuldu.

Şehirlerin öğrenme imkanlarını geliştirmeyi ve var olan kaynaklarını her alanda daha etkili kullanabilmeleri için yardım etmeyi amaçlayan ilk küresel ağ olmayı hedefleyen UNESCO Öğrenen Şehirler Birliği (UNESCO GNLC), öğrenen şehirlerin inşa aşamasında edinilen tecrübeleri ve başarıları paylaşmak amacıyla ikinci konferansını Meksika'nın başkenti Mexico City'de düzenledi.

Konferansta konuyla ilgili bir bildiri sunan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya merkez ile ilçelerde sürdürülen ve bugüne kadar 300 binden fazla kursiyerin katıldığı, binlerce kişinin meslek sahibi olduğu KOMEK'in başta istihdam olmak üzere kültürel ve sosyal gelişime, daha yaşanabilir bir şehrin inşasına önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

KOMEK'in binlerce kişinin meslek sahibi olmasına vesile olduğunu anlatan Köseoğlu, kursların kültürel ve sosyal gelişime, daha yaşanabilir bir şehrin inşasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

Köseoğlu, KOMEK'in nitelikli eleman yetiştirmenin ve istihdam sağlamanın yanında emekliler ve işi olanlar için sanatsal bir çalışma alanı sunduğu ve donanımlı insan sayısının artırılmasına katkı sağladığını sözlerine ekledi.