KOMEK'ten işitme engellilere giyim kursu

KOMEK'ten işitme engellilere giyim kursu
KOMEK'ten işitme engellilere giyim kursu
- KOMEK, geliştirdiği projelere işitme engellilere yönelik giyim kursunu da ekleyerek sosyal hayatı kolaylaştırıyor

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), geliştirdiği projelerle istihdama ve kursiyerlerin sosyal yönlerini geliştirmelerine katkı sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2004 yılından bu yana 315 bin kişiye hizmet veren KOMEK'te şehrin kültürüne, sanatına, istihdama ve yaşanabilirlik ölçütlerine katkı yaptıklarını söyledi.

KOMEK'in UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı'nda istihdam ve sosyal-kültürel gelişim konusunda tüm dünyaya örnek olarak sunulduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, kursların doğrudan ya da dolaylı olarak binlerce kişinin ekmek kapısı durumunda olduğunu kaydetti.

- İşitme engellilere giyim kursu 

İşitme engellilere yönelik açılan giyim kursunun da büyük ilgi gördüğünü ifade eden Akyürek, kursiyerlerin üreterek kendilerine olan güvenlerini artırdığını, yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleştiklerini ve meslek öğrendiklerini vurguladı.

Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin Alaaddin Kurs Merkezi'nde açtığı işitme engellilere Kur'an-ı Kerim kursunun da haftanın 3 günü devam ettiğini ve yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

- Kursiyerler çok memnun 

KOMEK-İŞKUR işbirliğiyle hayata geçirilen mefruşat atölyesinde çalışan ve işitme engellilere yönelik düzenlenen giyim kursuna katılan kursiyerler de hem aile bütçelerine katkıda bulunduklarını hem de yeni çevre edindiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.