Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, Beyşehir'de

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, Beyşehir'de
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, Beyşehir'de
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İlçe Meclis Toplantısı'na katıldı.Göl Düğün Salonun'da yapılan İlçe Meclis Toplantısına...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İlçe Meclis Toplantısı'na katıldı.

Göl Düğün Salonun'da yapılan İlçe Meclis Toplantısına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni Büyükşehir Yasası ile ilçelerde başlattıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Toplu Ulaşım Daire Başkanlığının tramvay talebi olan Beyşehir'de fizibilite çalışması yürüttüğüne dikkati çeken Akyürek, şöyle konuştu:

"Konya ile Beyşehir'i bütünleştirip Konya'nın banliyösü haline getireceğiz. Beyşehir'i bir çekim merkezi yapacağız. Beyşehir-Konya arası duble yol çalışmaları devam ediyor. Beyşehir Gölü'nde çok sayıda ada var. Bir tanesine halkın istifade edebileceği bir tesis yapıp, aynı zamanda oranın ulaşımını da deniz yoluyla sağlamamız lazım."

Akyürek, daha sonra kendisine eşlik eden AK Parti Konya Milletvekili adayları Uğur Kaleli ve Leyla Şahin Usta ile çevre düzenlemesi tamamlanan Taşköprü Aile Çay Bahçesi'nin de açılışına katıldı.