Konya Duatlonu Türkiye Finali

Konya Duatlonu Türkiye Finali
Konya Duatlonu Türkiye Finali
- Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından organize edilen Konya Duatlonu Türkiye Finali'nde dereceye giren sporcular kupalarını aldı

KONYA (AA) - Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından organize Konya Duatlonu Türkiye Finali, 135 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Yahşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul ve İzmir duatlonunun finalinin Konya'da gerçekleştirildiğini söyledi.

Final müsabakalarında 135 sporcunun, koşu ve bisiklet dallarında yarıştığını ifade eden Yahşi, yarışmanın; " "Yıldızlar", "Gençler", "Elitler" ve "Yaş grupları" kategorilerinde icra edildiğini aktardı.

Yahşi, duatlonun, "koşu-bisiklet-koşu" şeklinde üç etapta gerçekleşen bir spor olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Türkiye Triatlon Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan müsabakalarda, dereceye giren sporcularımız belli oldu. Konya, bisiklet kullanımında en ideal yerlerin başında geliyor. Şampiyonanın yapıldığı bu yolu, Türkiye'de bulmak çok zor. Bu yer sporcularımızın da hoşuna gidiyor. Üç etabın sonunda her sporcunun ortalaması alınıyor. Türkiye sıralamasının oluştuğu listede, ilk üçe giren triatletler, uluslararası şampiyonada ülkemizi temsil edecek. Katılım gayet iyi, bu spora ilgi her geçen yıl artıyor. Şampiyonaya, Türkiye'nin çeşitli illerinden katılımcı var."

Yarışmalarda kategorilerine göre dereceye giren sporcular ise şunlar:

Yıldız Erkekler: 1. Oktay Arıkan, 2. Baran Aktan, 3. Tahir Buğra Yiğit

Yıldız Bayanlar: 1. Elif Polat, 2. Sıla Özdemir, 3. Bilge Ece Seyhan

Genç Erkekler: 1. Erol Can Yaraş, 2. Emirhan Altıntaş, 3. Caner Algün

Genç Bayanlar: 1.Sevgi Özata, 2. Sinem Özdil, 3. Habibe Kara

Elit Erkekler: 1. Zülfü Karabulut, 2. Ali Altan, 3. Murat Ali Aladağ

Elit Bayanlar: 1. Elif Akkuş, 2. Zerrin Üçkardeşler, 3. Nilüfer Yalınpala