Konya KADEM'den KGC'ye ziyaret

Konya KADEM'den KGC'ye ziyaret
Konya KADEM'den KGC'ye ziyaret
KONYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Konya Temsilciliği, Konya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaret etti.KADEM Konya Temsilcisi Kübra...

KONYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Konya Temsilciliği, Konya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaret etti.

KADEM Konya Temsilcisi Kübra Solak, dernek olarak yaptıkları çalışmalarla kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.

17 Aralık 2014 tarihinde açılışını yaptıkları KADEM Konya Temsilciliği aracılığı ile önemli bir görev üstlendiklerini belirten Solak, şunları kaydetti:

"Biz kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklemek amacıyla kurulmuş bir derneğiz. Kadını hem sosyal hem de siyasi alanda daha çok ön plana çıkarmak için bilimsel alanda çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bu nedenle ürettiğimiz fikirlerin hepsini çalıştaylar ve programlar neticesinde hayata geçiriyoruz. KADEM olarak her türlü baskıya karşıyız. Kadın-erkek eşitliğine değil adalete inanan bir düşünceye sahibiz."

KGC Başkanı Sefa Özdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KADEM'in kadınlar için önemli bir görevi üstlendiğine işaret eden Özdemir, "Belirttiğiniz konular ve bu konular üzerinde yaptığınız çalışmalar takdire değer. Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak yapacağınız her türlü çalışmalarda destek olmaya hazırız" dedi.