Konya Kitap Günleri 150 bin ziyaretçiyi ağırladı

Konya Kitap Günleri 150 bin ziyaretçiyi ağırladı
Konya Kitap Günleri 150 bin ziyaretçiyi ağırladı
- Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 157 yayınevinin katılımıyla düzenlediği Konya Kitap Günleri, 10 günde 150 bin ziyaretçiyi kitap ve yazarlarla buluşturdu

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Konya Kitap Günleri, 10 günde 150 bin ziyaretçiyi kitap ve yazarlarla buluşturdu.

 Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve büyük ilgi gören Konya Kitap Günleri sona erdi. Tarihi Şehir Meydanı'nda 10 gün boyunca açık kalan ve Türkiye genelinden 157 yayınevinin katıldığı Konya Kitap Günleri, söyleşiler ve imza günleri ile Konya kültür hayatında iz bıraktı.

Yaklaşık 150 bin kitapseverin katıldığı Konya Kitap Günleri'ne onur konuğu olarak edebiyat dünyasında iz bırakan Yedi Güzel Adam'dan Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Kitap Günleri'ne kitapseverlerin gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirterek, Konya'nın fiziki yatırımların yanında kitapla ve kültürle anılmasının son derece önemli olduğunu belirtti.

Toplumun kitap okuma alışkanlığına katkı yapan Konya Kitap Günleri'nin geleneksel olarak devam edeceğini dile getiren Başkan Akyürek, etkinliğe katılan yayınevlerine, imza günü ve söyleşi düzenleyen yazarlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yayınevleri ve yazarlar da Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek, Konya Kitap Günleri'nin bu yıl daha yoğun geçtiğini ve çok memnun kaldıklarını belirttiler.