Konya MÜSİAD, İran'a gidecek

Konya MÜSİAD, İran'a gidecek
Konya MÜSİAD, İran'a gidecek
- MÜSİAD Konya Şubesi, Türkiye ve Konya'ya, ihracat hedeflerine katkı sağlamak amacıyla İran'a yurtdışı iş gezisi düzenleyecek

KONYA (AA) - MÜSİAD Konya Şubesi, gerek ülkemizin ve gerekse de şehrimizin 2023 yılı için kendine belirlediği ihracat hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 06-11 Kasım tarihleri arasında İran'a yurtdışı iş gezisi düzenleyeceğini bildirdi.

Heyet, 5 gün sürecek temaslar esnasında hem İranlı iş adamları ile B2B iş görüşmeleri, fabrika, sanayi siteleri ve serbest bölge ziyaretleri gerçekleştirecek, hem de İranlı yetkililere ve iş adamlarına Konya'nın yatırım ortamını da anlatma fırsatı bulacak.

- "Türkiye ve İran arasındaki ticaret hacmin artmasını önemsiyoruz"

İran'a düzenlenecek olan yurtdışı iş gezisi ile ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Türkiye'de 7 Haziran seçimlerinin ortaya çıkardığı siyasi belirsizlik ortamı da genel anlamda ekonomimize olumsuz yönde etki yapmıştır. Yaşanan bu gelişmeler ışığında iş dünyasının temsilcileri olarak uluslararası alanda İran'a uygulanan ekonomik ambargonun kaldırılmasını iki komşu ülke olan Türkiye ve İran arasındaki ticaret hacmini artıracak olması bakımından çok önemsiyoruz."

İran'ın Tahran ve Tebriz şehirlerini kapsayacak ve 5 gün sürecek geziye Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Ticaret Odası üyelerinin de içinde yer alacağı ve aralarında Medikal, Endüstriyel Gıda, İnşaat, Otomotiv Yedek Parçaları, Makine, Metal, Maden, Enerji, Tekstil-Deri ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren 27 kişilik sanayici ve iş adamı katılacak.