Konya SMMMO'da danışma meclisi toplantısı

Konya SMMMO'da danışma meclisi toplantısı
Konya SMMMO'da danışma meclisi toplantısı
KONYA (AA) - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 2015 yılı danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.Oda Başkanı İsmail Turan,...

KONYA (AA) - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 2015 yılı danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Oda Başkanı İsmail Turan, toplantıda yaptığı konuşmada, üyeler ve stajyerlerin mesleki gelişimine öncelik verdiklerini belirtti.

Turan, eğitim faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Birçok meslektaşımız seminerlerimize yoğun ilgi gösteriyor. Sadece Konya'da bulunan meslektaşlarımız değil diğer illerden de eğitimlerimize yoğun bir talep var. Örneğin Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarına hazırlık ve ihtisas kurslarımıza 20 farklı ilden meslektaşımız katılıyor. 2016 yılında bizleri ilgilendiren 4 tane önemli konu var. Bunlardan en önemlileri e-defter ve e-fatura. Bu konularda da seminer ve ihtisas kursları düzenledik."

Kamu Gözetim Kurumu tarafından yapılan Bağımsız Denetçilik Sınavlarına yönelik hazırlık kursunu ilk defa Konya'da açmayı planladıklarını ifade eden Başkan Turan, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile uyum içinde çalıştıklarını kaydetti.

Turan'ın konuşmasının ardından toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.