Konya SMMMO'da girişimcilik hibe programları sürüyor

Konya SMMMO'da girişimcilik hibe programları sürüyor
Konya SMMMO'da girişimcilik hibe programları sürüyor
KONYA (AA) - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) girişimcilik projesiyle istihdam sağlamaya devam ediyor.Konya SMMMO Başkanı...

KONYA (AA) - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) girişimcilik projesiyle istihdam sağlamaya devam ediyor.

Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan, makamında yaptığı açıklamada, mali müşavirlik mesleğine ve meslektaşlarına hizmetin yanında, İŞKUR ile  arayanlar için de projeler ürettiklerini söyledi.

Geçmiş yıllarda yaptıkları istihdam garantili kursların bir benzerini Girişimcilik Eğitim Programı ile sürdürdüklerini belirten Turan, şunları kaydetti:

"Girişimcilik eğitimlerinde bugüne kadar 24 grupta toplam 600 kişinin mülakat ve eğitimlerini başarıyla tamamladık. Diğer grupların mülakatlarını 25 Şubat'ta oda hizmet binamızda gerçekleştireceğiz. Mülakatlara diğer gruplara seçilemeyen kişiler de katılma hakkına sahipler. Proje kapsamında yapılan mülakatı geçerek eğitim almaya hak kazanan kursiyerlerimiz eğitim boyunca sigortası yoksa günlük 20 lira  ödeme alacak. Kursiyerlerimiz eğitim sonunda mezun olmaları durumunda KOSGEB'ten 30 bin lira geri ödemesiz (hibe) veya 70 bin lira sıfır faizli ödenek alabilecekler. Düzenleyeceğimiz girişimcilik kursları için aranan şartlar ise Çalışma ve İş Kurumuna kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve benzer eğitimlerden daha önce yararlanmamış olmaktır."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  İŞKUR

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  hizmet