Konya Soroptimisit Kulübünden eğitime destek

Konya Soroptimisit Kulübünden eğitime destek
Konya Soroptimisit Kulübünden eğitime destek
KONYA (AA) - Konya Soroptimisit Kulubü üyeleri "Yunak Okuyor" projesi kapsamında ilçedeki okullara destek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde...

KONYA (AA) - Konya Soroptimisit Kulubü üyeleri "Yunak Okuyor" projesi kapsamında ilçedeki okullara destek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde etkinlik düzenledi.

Dedeman Otel'de düzenlenen programın geliri ile ilçedeki okulların eksikliklerin giderilmesi ve öğrencilere bin 800 kitap hediye edilmesi amaçlanıyor.

Konya Soroptimist Kulübü Başkanı Elife Kazancı, programda yaptığı konuşmada, eğitime her zaman destek vermeye hazır olduklarını ve bu yönde projelerinin devamının geleceğini belirtti.

Kulüp üyeleri arasında önemli eğitimler almış kadınların bulunduğunu ifade eden Kazancı, her meslek grubundan da kadın üyelerin olduğunu dile getirdi.

Kulüp olarak eğitime çok önem verdiklerini vurgulayan Kazancı, şunları kaydetti:

"Bu nedenle 'Yunak Okuyor' projesini tasarladık ve hayata geçirdik. Bu yönde projelerimizin devamı gelecek. Ayrıca Kadın Sığınma Evi'ndeki kadınlarımız ile iletişim kurduk. Psikolog üyelerimiz, 2 ay süresince stres ile başa çıkmanın yollarını anlattı. Kadınlarımızın üretim yapmalarını sağladık. Aynı süreçte huzurevinde de bir çalışmamız oldu. Oradaki kadınlarımıza da üyelerimiz sağlık için spor çalışmaları yaptırdı. Diğer bir üyemizde huzurevindeki kadınlarımızın ayak bakımını yaptı. Bu çalışmalar devam ederken, İş-Kur ile anlaşmalı olarak döşemecilik kursu açıldı. Bu kurs, iş garantili olarak açıldı. Kursa Kadın Sığınma Evi'nden de kadınlarımız geldi. Bu kursiyerlerimiz bir firmada çalışıyor. Sığınma evindeki kadınlarımız belki de hayattan beklentilerini kesmiş kadınlarımızdı. Bu çalışma alanları onlar için büyük moral oldu. Kadınlarımıza haklarını hukukçu üyelerimiz ile anlatıyoruz. Kitaplar hediye ediyoruz ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz."

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaadin Barbaros Topaloğlu ise öğrencilerin eğitimine çok önem verdiklerini vurguladı.

Yunak'ta özellikle öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için "Yunak Kitap Okuyor" diye bir proje düzenlediklerini anlatan Topaloğlu, "Bu projenin güzel bir yönü ise tüm öğrencilerimizin bu yarışmaya katılacak olmasıdır. Desteklerini bizlerden esirgemeyen Konya Soroptimist Kulübü Deneği Kurucu Başkanı Elife Kazancı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Topaloğlu Kazancı'ya plaket takdim etti.