Konya'da Ebola şüphesi

- Konya'da Nijerya uyruklu bir hastanın "Ebola" şüphesiyle Numune Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi - Hastanın ilk muayenesinde sıtma hastalığı teşhisi konulduğu ancak her ihtimal göz önünde bulundurularak kan örneğinin tahlil için referans laboratuvara gönderildiği kaydedildi

KONYA (AA) - Konya'da, Nijerya uyruklu bir hastanın "Ebola" virüsü şüphesiyle Numune Hastanesinde gözlem altına alındığı belirtildi.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Nijerya uyruklu bir hastada Ebola virüsü şüphesi görülmesi üzerine 112 Acil Servis görevlilerine bilgi verildiği kaydedildi.

Ebola virüsü konusunda Sağlık Bakanlığının referans hastanesi olan Konya Numune Hastanesinde gerekli önlemler alındıktan sonra hastanın  gece geç saatlerde buraya sevk edildiği anlatılan açıklamada, Nijeryalı hastanın diğer hastalarla teması söz konusu olmayan izole edilmiş odaya alındığı bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Gözlem altında tutulan hastanın ilk muayenesinde sıtma hastalığı teşhisi konuldu ancak her ihtimal göz önünde bulundurularak alınan kan örneği tahlil için referans laboratuvara gönderildi. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce hasta titizlikle takip edilmektedir. 48 saat içerisinde çıkacak tahlil sonucunda hastanın kesin tanısı konulacaktır."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Mevlana

  ,

  Kamu

  ,

  Gece

  ,

  gözlem