Konya'da "kargo" aracılığıyla dolandırıcılık

Konya'da "kargo" aracılığıyla dolandırıcılık
Konya'da "kargo" aracılığıyla dolandırıcılık
- Televizyon kanalında katıldığı yarışmada cazip fiyata telefon almaya hak kazandığı söylenen kişiye, kaçak cep telefonuyla çörek otu yağı faturası gönderildi

KONYA (AA) - Bir televizyon kanalında katıldığı yarışmada bin 600 lira değerindeki telefonu 150 liraya almaya hak kazandığı söylenen kişiye, kaçak cep telefonuyla çörek otu yağı faturası gönderildi.

Konya'da yaşayan Lütfi Tok (55), AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Şaban Tok'un (24) bir televizyon kanalındaki yarışmaya katıldığını, soruya doğru cevap vermesi üzerine piyasa değeri bin 600 lira olan telefonu 150 liraya almaya hak kazandığının belirtildiğini söyledi.

Yaklaşık 3 gün sonra kendilerine teslim edilen kargoyu, kargo ücreti dahil 158 lira ödeyerek teslim aldıklarını ifade eden Tok, şöyle devam etti:

"Kutuyu açtığımızda cep telefonunun gümrük kaçağı olduğunu fark ettik. Telefon, bize söylenenden bambaşka bir telefon çıktı. Ayrıca fatura da 'çörek otu yağı' diye kesilmiş. Faturadaki telefon numarasını aradım. Yaşlı bir kadın çıktı. Kendisinin konudan haberi olmadığını söyledi. Hakkımı sonuna kadar aramaya kararlıyım. Tüketici Mahkemesine başvuracağım. Amacım, başka kişilerin mağdur olmasının önüne geçmek" dedi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Piyasa

  ,

  Kadın

  ,

  Telefon

  ,

  gümrük

  ,

  lira

  ,

  kaçak