Konya'da küçük öğrencilerden resim sergisi

Konya'da küçük öğrencilerden resim sergisi
Konya'da küçük öğrencilerden resim sergisi
KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesinin (SÜ) 40'ıncı kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık...

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesinin (SÜ) 40'ıncı kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültesi İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu'nda "Çocuk Gözüyle" adlı resim sergisi açıldı.

Sergi, küçük öğrenciler ve SÜ  Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu öğretmenlerin görev yaptığı 30 farklı ildeki ana okullarında bulunan öğrencilerin kaleme aldığı 200 resimden oluşuyor.

İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Figen Güleş, öğrencilerin kendi gözlerinden yaşadıkları dünyanın resmini çizdiğini söyledi.

Sergi açılışından sonra SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve ziyaretçiler, anaokulu öğretmeni ve velileriyle sohbet etti.

Etkinliğe Gökbel'in eşi Hatice Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan'ın eşi Perihan Özcan, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 'nun ablası Ayşe Çalık, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.