Konya'da kültür sanat

Konya'da kültür sanat
Konya'da kültür sanat
- KDT'de "Tarla Kuşuydu Juliet" oyunu sahnelenecek

KONYA (AA) - Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), "Tarla Kuşuydu Juliet" adlı oyunu sahneleyecek.

Ephraim Kishon'un yazdığı, Ferdi Dalkılıç'ın yönettiği oyunun dekor tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Şükrü Kırımoğlu, kostümü ise Ceren Karahan'a ait.

Romeo ve Juliet, Shakespeare'in yazdığı dünyanın en trajik aşk hikayelerinden biri... Birbirini delice seven Romeo ve Juliet, ailelerinin birbirine olan düşmanlığı yüzünden kavuşamaz. Buna dayanamayan Juliet, zehir içerek intihar eder. Bunu gören Romeo ise şişedeki kalan zehri içer ve iki aşık birlikte ölürler...

Peki eğer Romeo o zehri tam içeceği sırada Juliet gözlerini açarsa? Romeo ile Juliet kavuşup evlenirlerse, bir de kızları olursa? Ya Juliet'in o çok sevgili dadısı Romeo'ya aşık olur, papaz da iyice bunarsa... Bakalım bu trajik aşk "Tarla Kuşuydu Juliet" oyununda nasıl bir komediye dönüşür?

Oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 28 Şubat Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00 saatlerinde KDT sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

Ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen etkinlik kapsamında, bugün ve yarın 10.00 ve 13.30'da Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda "Yunus Emre" adlı oyun sahnelenecek. 

- Sergi açılışları

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) kursiyerlerince hazırlanan, "Konya'da Kış Manzarası" adlı fotoğraf sergisi ile "Olmak İçin Yanmak Gerek" adlı seramik sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 

Kültür Park Sergi ve Satış Merkezi'nde 30 fotoğraf, 100 de seramik örneğinin bulunduğu sergi, 22 Mart'a kadar açık kalacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında, Mevlana Sanat Merkezi'nde faaliyet gösteren 3 Boyutlu Resim Kursu ile 23 Yaş Üstü Zihinsel Engelliler El Sanatları Kursu kursiyerlerinin hazırladığı eserler, Kule Site AVM'de açılacak sergide ilgililerle buluşacak.

27 Şubat'ta açılacak sergi, 1 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.