Konya'da kültür sanat

Konya'da kültür sanat
Konya'da kültür sanat
- KDT'de "Tarla Kuşuydu Juliet" oyunu sahnelenecek - Azeri asıllı İngiliz müzisyen Sami Yusuf, 10 Nisan'da Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde sahne alacak

KONYA (AA) - Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), "Tarla Kuşuydu Juliet" adlı oyunu sahneleyecek.

Ephraim Kishon'un yazdığı, Ferdi Dalkılıç'ın yönettiği oyunun dekor tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Şükrü Kırımoğlu, kostümü ise Ceren Karahan'a ait.

Romeo ve Juliet, Shakespeare'in yazdığı dünyanın en trajik aşk hikayelerinden biri... Birbirini delice seven Romeo ve Juliet, ailelerinin birbirine olan düşmanlığı yüzünden kavuşamaz. Buna dayanamayan Juliet, zehir içerek intihar eder. Bunu gören Romeo ise şişedeki kalan zehri içer ve iki aşık birlikte ölürler...

Peki eğer Romeo o zehri tam içeceği sırada Juliet gözlerini açarsa? Romeo ile Juliet kavuşup evlenirlerse, bir de kızları olursa? Ya Juliet'in o çok sevgili dadısı Romeo'ya aşık olur, papaz da iyice bunarsa... Bakalım bu trajik aşk "Tarla Kuşuydu Juliet" oyununda nasıl bir komediye dönüşür?

Oyun , bugün ve yarın saat 20.00'de, 11 Nisan Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00 saatlerinde KDT sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

Çocukları da unutmayan KDT, "Pinokyo" adlı oyunu çocuklar için sahneleyecek. Oyun, 14-17 Nisan tarihlerinde 10.30 ve 14.00 saatlerinde KDT sahnesinde, 4-12 yaş arası çocuklarla buluşacak.  

- Kutlu Doğum Haftası

Konya'da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Bütün Diller O'nu Söyler" etkinliği gerçekleştirilecek. Program kapsamında Azeri asıllı İngiliz müzisyen Sami Yusuf, 10 Nisan Cuma günü saat 20.30'da Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde sahne alacak.

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve Hanımlar Lokali kursiyerlerince hazırlanan, "Mum Işığında Renkler" adlı serginin açılışı gerçekleştirildi. 

Kültür Park Sergi ve Satış Merkezi'nde kurdele nakşı ve mum yapımı sanatından örneklerin bulunduğu sergi, 19 Nisan'a kadar açık kalacak.