Konya'da kültür sanat

Konya'da kültür sanat
Konya'da kültür sanat
- Konya Devlet Tiyatrosu, ''Tarla Kuşuydu Juliet'' oyununu sahneleyecek

KONYA (AA) - Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), ''Tarla Kuşuydu Juliet'' adlı oyunu izleyicisiyle buluşturacak.

Ephraim Kishon'un yazdığı, Ferdi Dalkılıç'ın yönettiği oyunun dekor tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Şükrü Kırımoğlu, kostümü ise Ceren Karahan'a ait.

Shakespeare'in yazdığı ''Romeo ve Juliet''teki trajik aşkın komediye dönüştürüldüğü oyunun konusu özetle şöyle:

''Birbirini delice seven Romeo ve Juliet, ailelerinin birbirine düşmanlığı yüzünden kavuşamaz. Buna dayanamayan Juliet, zehir içerek intihar eder. Bunu gören Romeo ise şişedeki kalan zehri içer ve iki aşık birlikte ölürler... Peki Romeo o zehri tam içeceği sırada Juliet gözlerini açarsa? Romeo ile Juliet kavuşup evlenirlerse, bir de kızları olursa? Ya Juliet'in o çok sevgili dadısı Romeo'ya aşık olur, papaz da iyice bunarsa?''

Oyun , bugün ve yarın saat 20.00'de, 9 Mayıs Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00'de KDT sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

- Kırk Ney Konseri

Meram Belediyesince düzenlenen kültür sanat etkinlikleri kapsamında, 8 Mayıs Cuma günü Konevi Kültür Merkezi'nde ''Kırk Ney Konseri'' verilecek. Konser, Ali Erol'un şefliğinde saat 20.30'da başlayacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali kursiyerlerince hazırlanan ''Kağıt Rölyef ve Ahşap Boyama'' sergisi, Kültür Park Sergi ve Satış Merkezi'nde 17 Mayıs'a kadar açık kalacak.