Konya'da kültür sanat

Konya'da kültür sanat
Konya'da kültür sanat
- Konya Devlet Tiyatrosu, "Demir" adlı oyunu sahneleyecek

KONYA (AA) - Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), "Demir" adlı oyunu izleyicisiyle buluşturacak.

Rona Munro'un yazdığı, Barış Erdenk'in yönettiği oyunun dekor tasarımı Seyhan Kırca, ışığı Hakan Özdemir, kostümü ise Funda Karasaç'a ait.

"Demir", kocasını öldürmek suçundan müebbet hapse mahkum edilen Fay'in yaşadıklarını konu alıyor. Oyunda, Fay'in, 15 yıl sonra kendisini ziyarete gelen Josie ile görüşmeye başlaması, bu görüşmelerin anne-kızın geçmişleri ve hayatla yüzleşmesine neden olması anlatılıyor.

Oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 3 Ekim Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00'de KDT sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

- "Aşkın Şehri Konya" sergisi

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'na katılanların hazırladığı, kentin tarihi ve kültürel zenginliklerinden örnekler bulunan "Aşkın Şehri Konya" sergisi 3 Ekim'e kadar açık kalacak.  Kültür Park Sergi ve Satış Merkezi'ndeki sergide, 30 fotoğraf, 20 ebru çalışması yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bugün Konya Bilim Merkezi'nde "Vücudumuz" ve "Temel Adımlar" sergilerinin açılışını gerçekleştirecek.

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesince 2006'dan bu yana sunulan, dünyadan ve Türkiye 'nin farklı şehirlerinden binlerce kişinin katıldığı sema programları devam ediyor. Program, cumartesi günleri saat 19.00'da Mevlana Kültür Merkezi'nde ücretsiz izlenebiliyor.