Konya'da mezarlıklara bakım yapılıyor

Konya'da mezarlıklara bakım yapılıyor
Konya'da mezarlıklara bakım yapılıyor
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi bin 614 mezarlıkta çevre düzenlemesi yapıyor.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yaptığı...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi bin 614 mezarlıkta çevre düzenlemesi yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yaptığı açıklamada, merkezdeki mezarlıklarda uyguladıkları temizlik, bakım ve çevre düzenlemesi çalışmalarını, bütün ilçelerde de gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kentte bin 614 mezarlığın temizlik ve bakımının tamamlandığını dile getiren Akyürek, "Çevre düzenleme çalışmaları dahilinde mevcut istinat duvarlarının restorasyonu, yeni istinat duvarı yapımı, parselasyon çalışmaları, yürüme yolları, ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. İlçe merkezlerinde görevli kulübesi, gasilhane ve morg ünitelerini içeren binalarımızın yapımı da devam etmektedir" diye konuştu.

Ayrıca 28 ilçede kurulum çalışmalarının başladığı Konya Mezarlık Bilgi Sistemi'nin (KONMEB) 2016 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini belirten Akyürek, Türkiye'de ilk uygulamalardan olan KONMEB ile vatandaşların vefat eden yakınlarının mezarlık bilgileri hakkında kolayca bilgi sahibi olabileceğini ifade etti.