Konya'da "Narkotimler" göreve başladı

Konya'da "Narkotimler" göreve başladı
Konya'da "Narkotimler" göreve başladı
- Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında 11 pilot ilde uygulanacak "Narkotim Projesi", Konya'da 12 araç, 60 personel ile uygulamaya girdi

KONYA (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen, uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi amacıyla 11 pilot ilde uygulanacak "Narkotim Projesi", Konya'da başladı.

Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Polisevi'nde düzenlenen törende, projenin açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun Ankara 'da yaptığını hatırlattı.

Narkotim'in bugünden itibaren göreve başladığına dikkati çeken Namal, projenin Ankara merkezli olarak 11 ilde aynı anda faaliyete girdiğini bildirdi.

Namal, uyuşturucuyla mücadelede Narkotim'in önemli rol üstleneceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu proje kapsamında değişik markalarda 12 aracımız Narkotimlerde olacak. Aynı zamanda bu proje için kadromuzdan 60 personel seçimi yaptık. Bu görevi yapacak arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; gençliği esir düşüren, ailelerin ocağını söndüren bu illetle ilgili mücadelede sizlerden çok şey bekleniyor. Devletin görev için sağladığı imkanlar ve sizin göstereceğiniz gayretle bu sorunun üstesinden geleceğinize inancım tamdır. Daha güvenli Konya için aklınız ve bileğiniz kuvvetli olsun."

Namal'ın konuşmasının ardından, projede görevli personele araçların anahtarları protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

Programa, Konya Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, emniyet daire müdürleri ve çok sayıda polis katıldı.