Konya'da proje tanıtım toplantısı

Konya'da proje tanıtım toplantısı
Konya'da proje tanıtım toplantısı
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin: - "Bakanlık olarak 2003'ten bu yana 221 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Sadece 2014'te yaptığımız yatırımın tutarı 20 milyar lirayı geçti" - "Bir taraftan ülke genelinde ulaşım ve iletişim ağlarını geliştirirken, diğer taraftan kent içi raylı ulaşım sistemlerine yönelik faaliyetlerimiz de önemli boyutlara ulaştı"

KONYA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, "Bakanlık olarak 2003'ten bu yana 221 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Sadece 2014'te yaptığımız yatırımın tutarı 20 milyar lirayı geçti" dedi.

Bilgin, kent merkezindeki otelde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı proje tanıtım toplantısında, Türkiye 'nin büyük hedefleri olduğunu, bu hedeflere ulaşmak için var gücüyle çalıştığını söyledi.

Bilgin, 2023 için bütün sektörlerde iddialı hedefler belirlendiğini anımsatarak, bakanlık olarak sorumluluk alanlarında da iddialı hedefler koyduklarını vurguladı.

Dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmeyi ve belirli ihracat yapmayı hedefleyen Türkiye'deki sektörlerin önünü açma sorumluluğunda olduklarına işaret eden Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız başta olmak üzere, hükümetlerimiz de bu doğrultuda bize her türlü desteği verdi, vermeye devam ediyor. Yaptığı hizmetlerden dolayı Lütfi Elvan Bey'e de teşekkür ediyorum. Bakanlık olarak 2003'ten bu yana 221 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Sadece 2014'te yaptığımız yatırımın tutarı 20 milyar lirayı geçti. Bir taraftan ülke genelinde ulaşım ve iletişim ağlarını geliştirirken, diğer taraftan kent içi raylı ulaşım sistemlerine yönelik faaliyetlerimiz de önemli boyutlara ulaştı. Bu kapsamda bugüne kadar 11 milyar lira tutarındaki projeyi tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunduk." 

Programa eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya milletvekilleri ile çok sayıda davetli katıldı.