Konya'da telefonla dolandırıcılık iddiası

Konya'da telefonla dolandırıcılık iddiası
Konya'da telefonla dolandırıcılık iddiası
- Telefonla aradığı yaşlı kadını, kendisini polis olarak tanıtıp 16 bilezik ve 13 bin 500 lirasını aldığı iddia edilen şüpheli yakalandı

KONYA (AA) - Akşehir ilçesinde telefonla aradığı yaşlı kadını, kendisini polis olarak tanıtıp 16 bilezik ve 13 bin 500 lirasını alarak kaçtığı iddia edilen kişi yakalandı.

Gazi Mahallesi'nde ikamet eden Menekşe K'yi (72) telefonla arayan ve kendisini polis olarak tanıtan kişi, "Evinizde bulunan altınlar çalıntı" diyerek, eve gelen görevlinin altınların fotoğrafını çekmesi gerektiğini söyledi.

 Şüpheli M.T. (16), içerisinde  altın ve para olan poşetle evinin kapısında bekleyen yaşlı kadının yanına geldi. Kadının şüphelendiğini fark eden M.T. poşeti alarak kaçtı. Menekşe K'nin olayın ardından telefonla polisi arayarak yardım istemesi üzerine ekipler çalışma başlattı.

Şüphe üzerine Hastane Caddesi'nde bir ticari otomobili durduran ekipler, araçta yaptıkları aramada 16 burma bilezik ve 13 bin 500 lirayı buldu. Gözaltına alınan M.K. ve araçtaki S.A, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  KONYA

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  ilçe

  ,

  şüphe

  ,

  emniyet