Konya'daki terör örgütü operasyonu

Konya'daki terör örgütü operasyonu
Konya'daki terör örgütü operasyonu
- PKK üyesi oldukları ve terör örgütünün propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı

KONYA (AA) - Konya'da, terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan 2'si kadın 5 kişi, adliyeye sevk edildi.

Savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen zanlılardan biri kadın 4'ü tutuklandı. Bir kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt propagandası yaptığı belirlenen bir grubu takibe almış, takip sırasında Diyarbakır 'dan gelen 2 kadının, örgütten aldıkları talimatları Konya'da uygulamaya koydukları ve gençlere yönelik çalışma yaptıkları tespit edilince düzenlenen operasyonla 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Polisin, terör örgütü ile bağlantısı olduğu şüphesiyle Ronahi Demokratik Özgür Öğrenci Derneği (Ronahi-Der) binasında arama yaptığı, çok sayıda örgütsel doküman, yasak yayın, dijital veri ve flama ele geçirdiği öğrenilmişti.