Konya'dan Suriye'ye insani yardım tırı

Konya'dan Suriye'ye insani yardım tırı
Konya'dan Suriye'ye insani yardım tırı
- İHH aracılığıyla Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine 25 ton un gönderildi

KONYA (AA) - Konya'dan temin edilen un yüklü tır, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla mağdurlara ulaştırılmak üzere Suriye 'ye gönderildi.

Konya İHH İcra Heyeti Müdür Veli Malkır, Meram ilçesindeki un fabrikasında gerçekleştirilen uğurlama töreninde, Suriye'ye bu yıl 58'inci yardım tırını gönderdiklerini söyledi. 

Suriye'de yaşanan olayların herkesin içini acıttığını aktaran Malkır, mazlum dul ve yetimlerin mutlaka elinden tutmak gerektiğini söyledi.

Malkır, kan dökme politikasının büyük bir insanlık dramına dönüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Sadece fiziki olarak değil aynı zamanda zihni olarak başlatılan bu savaş, mazlum kardeşlerimizi yıldırmadığı gibi bizleri de yıldırmıyor. Şer odaklı güçlerin tüm girişimlerine rağmen Konya halkı mazlum ve yetim çocukların yanında olmaya devam ediyor. Ereğli ilçesindeki hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan tırımızda 25 ton un bulunuyor. Bu tırımız inşaallah Suriye'deki İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Lojistik Merkezine ulaştırılacak. Fırınımızda ekmeğe dönüştürüldükten sonra da Suriye'nin iç hattında bulunan ve acil yardıma muhtaç olan bölgelerde dağıtılacak."

Yardım tırı, yapılan duanın ardından yola çıktı.