Konyalı milli sporcudan Avrupa şampiyonluğu

Konyalı milli sporcudan Avrupa şampiyonluğu
Konyalı milli sporcudan Avrupa şampiyonluğu
KONYA (AA) - İspanya'da düzenlenen Kick Boks Avrupa Şampiyonası'nda Konyalı sporcunun kilosunda Avrupa şampiyonu olması, memleketinde sevinçle...

KONYA (AA) - İspanya'da düzenlenen Kick Boks Avrupa Şampiyonası'nda Konyalı sporcunun kilosunda Avrupa şampiyonu olması, memleketinde sevinçle karşılandı.

Kick Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 22-30 Ağustos  tarihlerinde İspanya'da düzenlenen şampiyonada Meram Belediyespor Kulübü sporcularından Selcan Tanrıverdi'nin +70 kiloda birinci gelerek altın madalya kazandığını söyledi.

Yarı finalde İtalyan rakibini geçen Tanrıverdi'nin finalde ise Hırvat rakibini mağlup ederek Avrupa şampiyonluğuna uzandığını belirten Oğuz, "2014 yılında İtalya'da dünya şampiyonu olan sporcumuzun bu defa da Avrupa şampiyonu olarak İstiklal Marşımızı tüm Avrupa'ya dinletmesi göğsümüzü bir kez daha kabartmıştır. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken günlerde bayrağımızı göndere çektiren, ülkemizi ve milletimizi, bayrağımızı aslanlar gibi temsil eden sporcumuzu alnından öpüyorum. Ülkemize ve Konyamıza hayırlı olsun" dedi.