KOSKİ'den içme suyu hizmeti

KOSKİ'den içme suyu hizmeti
KOSKİ'den içme suyu hizmeti
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde sağlıklı su hizmeti vermek için başlattığı içme ve kullanma su temini...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde sağlıklı su hizmeti vermek için başlattığı içme ve kullanma su temini çalışmalarını tamamladı.

KOSKİ, su azlığı problemi yaşayan Derebucak'ın Göynem, Çeltik'in Gökpınar, Yunak'ın Kuyubaşı, Tuzlukçu'nun Tursunlu, Hüyük'ün İmrenler mahallelerindeki çalışmalarını tamamladı.

KOSKİ'den yapılan açıklamada, Göynem Mahallesi'ne yeterli, sürekli ve içilebilir içme suyu temini için 120 metre derinliğinde 1 sondaj kuyusu açıldığı belirtildi.

Çeltik'te 232 metre derinliğinde 1 sondaj kuyusu açıldığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sondaj kuyusundan 10 litre/saniye debili su temin edildi. Ayrıca sağlıksız ve yetersiz su problemi sıkıntısı yaşayan Çeltik'e bağlı Gökpınar Mahallesi'nde de 208 metre derinliğinde sondaj kuyusu açıldı. Sondaj kuyusundan sağlıklı ve uzun ömürlü 2 litre/saniye debili su temin edildi. Kuyubaşı Mahallesi'ne yeterli, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini için 164 metre derinliğinde 1 sondaj kuyusu açıltı. Sondaj kuyusundan 10 litre/saniye debili su temin edildi. Tursunlu Mahallesi'nde 200 metre derinliğinde 1 sondaj kuyusu açıldı. İmrenler Mahallesi'nde 140 metre derinliğinde 1 sondaj kuyusu açıldı. Sondaj kuyusundan mahallenin ihtiyacını karşılayacak miktarda, 12 litre/saniye su elde edildi."


    ETİKETLER:

    KONYA

    ,

    Büyükşehir