KSO 13. Sektör Toplantısı yapıldı

KSO 13. Sektör Toplantısı yapıldı
KSO 13. Sektör Toplantısı yapıldı
KONYA (AA) - Konya Sanayi Odasında (KSO) sanayicilerin sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen sektör...

KONYA (AA) - Konya Sanayi Odasında (KSO) sanayicilerin sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen sektör toplantılarının 13'üncüsü  elektrik , elektronik ve bilgi teknolojileri sektöründe yapıldı.

KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, yaptığı konuşmada, küresel ekonomide ve Türkiye 'de yaşanan gelişmelerin sanayiyi de etkilediğini ancak her şeye rağmen ülkenin üretimden asla vazgeçmemesi gerektiğini söyledi.

Sanayicilerden KSO tarafından düzenlenen sektörel toplantılara daha yüksek katılım göstermelerini isteyen Kütükcü, "Öncelikle kendi sektörümüzdeki sorunlara kendimiz sahip çıkmalıyız ki, sorunu daha doğru tespit edip çözüm üretmek noktasında ortak çalışmalar yapabilelim" dedi.

Meslek liselerinde sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda bölüm açılması için İl İstihdam Kurulu'nda girişimlerde bulunulduğunu aktaran Kütükcü, bunda da kısmen başarılı olunduğunu ancak meslek liselerindeki pek çok bölümün sanayinin ihtiyaçları ile örtüşmediğinin altını çizdi.

Başkan Kütükcü'nün konuşmasının ardından toplantı, Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu'nun başkanlığında devam etti.