KTO Karatay Üniversitesi ile ASELSAN istişare toplantısı yaptı

KTO Karatay Üniversitesi ile ASELSAN istişare toplantısı yaptı
KTO Karatay Üniversitesi ile ASELSAN istişare toplantısı yaptı
KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve ASELSAN arasında işbirliği istişare toplantısı gerçekleştirildi. ASELSAN Yönetim...

KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve ASELSAN arasında işbirliği istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat, üniversitede gerçekleştirilen toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin beş duyusu olacak teknoloji üreten kurumun 30'a yakın üniversite ve 400'e yakın şirketle millileşme çalışmalarını yürüttüğünü bildirdi.

En çok insan kaynağına ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Canpolat, KTO Karatay Üniversitesi'nin beşeri kaynaklarından yararlanabileceklerine dikkati çekti.

Toplantıda, ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi'nin ortak çalışmaları konusuna Ankara 'da yapılacak toplantıda devam edilmesi kararlaştırıldı. 

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Bekir Aydoğan ise üniversitelerinin akademisyenlerinin yenilenebilir enerji ve meta malzemeler ile ilgili görünmezlik çalışmalarını ASELSAN yetkililerine anlattığını belirtti.

Konya'nın jeopolitik konumunun, teknolojik ve sanayi alt yapısının ASELSAN ile işbirliği yapmaya uygun olduğunu aktaran Aydoğan, ortak AR-GE merkezi kurmak istediklerini ifade etti.


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Ankara

  ,

  KONYA

  ,

  teknoloji

  ,

  sanayi

  ,

  Ar-Ge

  ,

  başkan

  ,

  yönetim

  ,

  Enerji