KTO Karatay Üniversitesi uluslararası yarışmada 3 ödül aldı

KTO Karatay Üniversitesi uluslararası yarışmada 3 ödül aldı
KTO Karatay Üniversitesi uluslararası yarışmada 3 ödül aldı
KONYA (AA) - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde düzenlenen Uluslararası IZTECH Roboleague 15 Robot Yarışması'na katılan Konya Ticaret Odası (KTO)...

KONYA (AA) - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde düzenlenen Uluslararası IZTECH Roboleague 15 Robot Yarışması'na katılan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Robot Topluluğu, yarışmadan üç ödülle döndüğü bildirildi.

KTO Karatay Üniversitesi Robot Topluluğu (KAROT), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde 24-25 Ekim'de gerçekleştirilen "Iztech Roboleague 2015" adlı yarışmada üniversiteyi temsil etti.

100'e yakın robot, çizgi izleyen, yangın söndüren, çöp toplayan, arazi, sumo, mini sumo, çoklu mini sumo ve serbest kategorilerinde yarıştı.  "Mini Sumo" kategorisinde KAROT'dan  "Aladağ" ismini verdikleri robotları ile Nazırcan Aladağ ve Bahadır Acar ikinci oldu. Aynı kategoride "Gaflet" adını verdikleri robot ile Melihcan Sağbili ve Akif Dinç ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Çoklu "Mini Sumo" kategorisinde de, KAROT'dan "Karatay Üniversitesi" ismini verdikleri robot ile Bahadır Acar, Nazırcan Aladağ ve Kadir Reha Çağar üçüncü oldu.

KTO Karatay Üniversite öğrencileri, üç ödülle döndükleri yarışmada Konya'yı ve üniversiteyi başarıyla temsil ettikleri için gururlu olduklarını söylediler. Öğrenciler,  üniversite bünyesindeki öğrenci topluluklarına sağlanan imkanlar nedeniyle, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk'e, Mütevelli Heyetine ve Rektör Prof. Dr. Bayram Sade'ye teşekkür etti.