KTO Karatay Üniversitesinde 125 adaya yeni fırsat

KTO Karatay Üniversitesinde 125 adaya yeni fırsat
KTO Karatay Üniversitesinde 125 adaya yeni fırsat
KONYA (AA) - 2015 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda Üniversiteye yerleşemeyen adaylar için yeni bir dönem başlıyor. Bu yıl yüzde 96...

KONYA (AA) - 2015 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda Üniversiteye yerleşemeyen adaylar için yeni bir dönem başlıyor. Bu yıl yüzde 96 doluluk oranına ulaşan KTO Karatay Üniversitesinde ek kayıt kontenjanı çalışmaları başladı.

Tıp Fakültesi'nde tüm kontenjanların dolduğu üniversitesitede Adalet Meslek Yüksekokulu'nda 16, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde 31, Hukuk Fakültesi'nde 2, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde 35, Mühendislik Fakültesi'nde 33, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nde 3, Sosyal Bilimler Yüksekokulu'nda 5 toplamda ise 125 kişilik boş kontenjan bulunuyor.

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, üniversitenin kurulduğu günden bu yana sanayi ve iş dünyasının üniversitesi olarak bölgenin iş dünyasıyla bütünleştiğini söyledi.

Üniversite olarak tüm kesimlerle işbirliği içerisinde yoğun uygulamalı eğitimle, en az iki dil bilen ve iş bulma kaygısı olmayan mezunlar vermeyi temel hedef olarak belirlediklerini anlatan Öztürk, "2015-2016 eğitim öğretim döneminde eğitime başlayacak olan Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuz ile protokolünü imzaladığımız Tıp Fakültesi Hastanemiz, Üniversitemizin büyümesini daha da hızlandıracak. Uygulamaya geçirdiğimiz Kariyer ve Gelişim Ofisi ile Üniversitemiz öğrencileri, akademik programlarının uygunluğuna bağlı olarak, eğitimlerini sürdürürken iş birliğimizin olduğu firmalarda kısmi zamanlı olarak çalışma veya staj yapma imkânına da sahip olacaklar" diye konuştu.

17-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek ek yerleştirme tercih günlerinin ardından ek yerleştirme sonucu bir lisans veya ön lisans programına yerleşmeye hak kazanan adayların başvuruları ise 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde alınacak.