KTO-Karatay Üniversitesi'nde öğrenci seçim heyecanı

KTO-Karatay Üniversitesi'nde öğrenci seçim heyecanı
KTO-Karatay Üniversitesi'nde öğrenci seçim heyecanı
KONYA (AA) - KTO-Karatay Üniversitesi öğrencileri, kendilerini iki yıllığına temsil edecek öğrenci temsilcilerini ve öğrenci konseyi başkanını...

KONYA (AA) - KTO-Karatay Üniversitesi öğrencileri, kendilerini iki yıllığına temsil edecek öğrenci temsilcilerini ve öğrenci konseyi başkanını seçecek.

Yarın gerçekleştirilecek seçimlerde öğrenciler, üniversitenin fuaye alanında oylarını kullanacak. Adaylar demokratik bir ortamda seçim öncesi çalışmalarını sürdürüyor.

Öğrenci Konseyi başkan adaylarından Hukuk Fakültesi öğrencisi İzzet Tercan, amaçlarının KTO Karatay Üniversitesinin ve adayı olduğu Hukuk Fakültesi'nin bilinirliğini ve etkinliğini artırmak olduğunu söyledi.

Hukukçu kimliklerinin gelişmesi için faaliyetler ve çalışmalarda bulunacaklarını ifade eden Tercan, "Daha öncede çeşitli topluluklar vasıtası ile hukuk alanında çalışmalarım oldu. Umarım güzel bir seçim süreci olur. Kalp kırmadan ve güzel bir biçimde tamamlanması dileğiyle diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. Adaylığımda desteklerini esirgemeyen Üniversitenin Girişimci Liderler Topluluğu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü 3. Sınıf öğrencisi, başkan adayı Fatih İyikavak ise KTO Karatay Üniversitesi ve fakültelerinin global olarak bilinirliğini ve saygınlığının artması doğrultusunda elinden gelen herşeyi yapacağını bildirdi.

Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği başkan adayı Nail Tozlu da öncelikli hedefinin mühendislik fakültesi öğrencilerinin mezuniyet sonrasında yapacakları projeleri ve diğer çalışmaları geliştirmelerini sağlamak için çalışmak olduğunu aktardı. Tozlu, "Amacımız isteklerinizin farkedilmesi ve uygulamaya geçirilmesidir. Şimdiden beni destekleyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.